1/2 Gallon Organic Maple Syrup As Low As $31.62, Plus a $5 Coupon for Brown Rice

I was super excited to find that we can get a 1/2 gallon (64 ounces) of Hidden Springs Maple Organic Vermont Maple Syrup for as low as $31.62 if you have Amazon Prime/Mom and purchase at least 4 other items with subscribe and save within a month’s time.  (Read more here about how subscribe and save works so well for me!)  Be sure to click over to the Grade B Organic option to see this price.

hidden springs maple syrup

Also, I found a great deal on 4 – 32 ounce containers of Texamati Brown Rice.  With Amazon Prime/Mom and 4 other subscribe and save items, and the $5.00 coupon they are offering, you can get this case of rice for just $15.22!

texmati rice

Want to see more great Amazon Deals?  Check out our Amazon Deals Page which I update frequently as I find awesome prices on healthy, whole food ingredients!

This post contains affiliate links.

Like This? Bless Others By Sharing!
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter1Email this to someoneShare on LinkedIn0Print this page

Comments

  1. Tracey says

    I’m not being given the option to subscribe and save on the maple syrup. It doesn’t seem to be provided by Amazon. It is price $42.75 but free shipping.

    [Reply]

    Laura Reply:

    Click over to the Grade B option on that page. (I wasn’t able to link directly to the grade b page for some reason.) The price you’re seeing is for Grade A.

    [Reply]

  2. Scooper says

    We get ours straight from Midnight Maple Sugar Shack in Vermont. I can get a gallon of any grade direct from their farm for less than $50/ gallon when we order 10+ gallons. We order with friends.

    [Reply]

  3. Julie says

    Thanks Laura!! I don’t see the option to clip the $5 coupon. Anyone else not seeing it?

    [Reply]

    Laura Reply:

    I don’t see it anymore either. It must have expired already. Bummer!

    [Reply]

    Rebecca Reply:

    P.S. I get my local raw honey for $10/24 oz. jar. Search locally!

    [Reply]

  4. Rebecca says

    Check local vendors as well. I just bought 1/2 gal of grade b for $15 from a local family. I love supporting local businesses/families.

    [Reply]

    Laura Reply:

    That’s awesome! Unfortunately, I don’t have any local sources for maple syrup, and those who come through once a year with syrup at the farmer’s market aren’t nearly that low in cost.

    [Reply]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *